Liturgický kalendár

Kňazi pôsobiaci vo farnosti

Michal Tondra, farár, dekan, zomrel 18. februára 2015 v Trstenej. Pochovaný je v Suchej Hore.

  • Na kňaza bol vysvätený 21. júna 1970 v Bratislave.
  • 01. júl 1970 – 01. december 1973 – kaplán Zázriva
  • 01.december 1973 – 31. január 1990 administrátor Hladovka
  • 01. február 1990 – 30. jún 2006 farár Trstená, prodekan a dekan trstenského dekanátu
  • 01. júla 2006 – 18. február 2015 farár v Suchej Hore a dekan trstenského dekanátu

 

Richard Jurík, farár v Černovej

  • Na kňaza bol vysvätený 15. júna 2002 v Spišskej Kapitule.
  • 2002 – 2003 kaplán v Spišskej Novej Vsi
  • 2003 – 2005 kaplán v Novej Ľubovni
  • 2005 – 2007 kaplán v Dolnom Kubíne
  • 2007 – 2009 kaplán vo Svite
  • 01. júl 2009 – 09. júl 2018 administrátor vo farnosti Čimhová (19.február 2015 – 07.júl 2015 administrátor excurendo Suchá Hora)
  • 10. júl 2018 farár v Černovej

 

Ján Marhefka, farár, sudca, dekan

  • Na kňaza bol vysvätený 17. júna 1995 v Spišskej Kapitule.
  • 01. júl 1995 – 30. jún 1996 kaplán v Rudňanoch
  • 01. júl 1996 – 30. jún 2002 administrátor v Rudňanoch
  • 1999 sudca cirkevného súdu Spišskej diecézy
  • 01. júl 2002 – 07. júl 2015 farár v Tvrdošíne
  • 12. január 2015- dekan Trstenského dekanátu
  • 08. júl 2015 – 08. júl 2019 farár v Suchej Hore
  • 09. júl 2019 – farár v Ludrovej

 

Ľuboš Satina, farár

  • Na kňaza bol vysvätený 22. júna 1996 v Spišskej Kapitule.
  • 01. júl 1996 – 30. jún 1997 kaplán v Námestove
  • 01. júl 1997 – 11. jún 2012 administrátor v Rabči
  • 12. júl 2012 – 09. júla 2013 farár v Odoríne
  • 10. júl 2013 – 08. júl 2019 farár v Novoti
  • 09. júl 2019 – 30. jún 2020 farár v Suchej Hore

 

Jozef Svitek, farár

  • Na kňaza bol vysvätený 22. júna 1996 v Spišskej Kapitule.
  • 01. júl 1996 – 30. jún 1997 kaplán v Dolnom Kubíne
  • 01. júl 1997 – 11. júl 2012  správca farnosti v Habovke
  • 12. júl 2012 – 30. jún 2020 farár v Novej Lesnej
  • 01. júl 2020                        farár v Suchej Hore